Sisene

Registreeru


Kuidas saarel ellu jääda

Noortekohtumine «Kuidas saarel ellu jääda»

Meie projekt sai alguse projekti taotluse täitmisest ja kava koostamisest. Kui olime taotluse esitanud ning fondilt toetuse saanud, alustasime ettevalmistamise protsessi.

Esimene kohtumine toimus Narvas ja kestis 5 päeva.

Esimese kohtumise ajal saime üksteisega tuttavaks ja veetsime koos aega. Me mängisime tutvumismänge. Kui olime juba omavahel rohkem tuttavaks saanud, siis viisime läbi ekskursioon ning orienteerusime Narva linnas.
Osalesime ka esmaabi koolitusel, mis toimus NARVA HAIGLAS. Sealt saadud teadmisi saame kasutada ka tulevikus.
KAITSELIIT korraldas meile huvitava teoreetilise kursuse, kus räägiti järgmistel teemadel:
❖ kuidas saarel ellu jääda;
❖ kuidas jääda ellu ekstreemsetes tingimustes;
❖ mis tuleks kindlasti metsa minnes kaasa võtta jpms.
Saime proovida panna ise ülesse telki ning pärast ka selle taas kokku pakkida. Samuti proovisime ise teha lõket. Kõiki omandatud teadmisi saime kasutada Hiiumaal, samuti on nendest kasu ka igapäevaelus.
Kohtumiste ettevalmistasime, hommiku- ja õhtusöögi tegemine, kõik see aitas meil saada omavahel lähedasemaks ning aitas õppida ka lihtsate roogade valmistamist.
See nädal oli väga väsitav, kuid me rõõmustasime uute tutvuste, suhtlemise ja saadud emotsioonide üle väga. Vaatamata keele erinevustest oli meeleolu väga hea ja kõik osalejad olid sõbralikud.

Teine kohtumine toimus juba Kärdlas 17. – 21. augustil.
Teisele kohtumisele sõitsime õnnelikult, seiklusi oodates.
Esimesel päeval oli meil linnaekskursioon, kus meile näidati palju ilusaid kohti ja räägiti linna ajaloost. Tore oli kõndida Kärdla tänavatel - vaadata maju, õppida linna ajalugu ja kuulata vaatamisväärsuste lugusid. Hiiumaal on väga ilus maastik ja puhas mereõhk. Ka kliima erineb Narva omast, seega nautisime seda täiel rinnal - kõndides tänavatele ja merele minnes ning suheldes. Hiiumaale saabudes oli ilm päikeseline ja väga palav.
Enamik meist polnud Hiiumaal varem käinud, mistõttu saime kõik juurde uusi emotsioone, tutvusime Hiiumaa kultuuri ja inimestega. Kärdla meeldis meile väga: nautisime saare vaateid ja olime üllatunud, kui mere ääres kõndides esimest korda millimallikaid ehk meririste nägime ja neid puudutasime.
Hiiumaal saime ka ööbida telkides. Esimene öö polnud meile kerge: keegi külmetas või keegi higistas. Kuid see kõik oli saadud emotsioone ja head suhtlust väärt.
See oli uskumatu, me tegime ise tule ning grillisime meeldivas seltskonnas. See oligi nagu tõeline matk!
Ühel päeval külastasime interaktiivsel ringkäigul Hiiumaa ajalugu Elamuskeskuses Tuuletorn. Seal saime teada, kuidas inimesed siin varem elasid ja kuidas nad õppisid. Nägime oma silmaga maju seestpoolt ja videod ning pildid viisid meid sellesse aega ka vaimselt. Tuuletornis ronisime ka ronimisseinal, kust saime kaljuronimise kogemuse ja saime panna ennast päris kaljuronija rolli.
Kõiki neid huvitavaid asju kogedes ja läbi elades saimegi aru, mis tunne on elada saarel.
Meie noortekohtumine läks väga hästi ning me leppisime kokku, et järgmisel suvel korraldame kindlasti koos veel ühe noortekohtumise!
Noortekohtumiste elluviimist rahastatakse Haridus- ja Noorteameti toel.

#noortekohtumised #SANA #noored #Kärdla #Narva #haridusjanoosooamet #noorteagentuur #sõbralikkusesaadikud